Namioty halowe Alfa

ALFA to imprezowe namioty halowe o konstrukcji aluminiowej, z dachem dwupłaszczyznowym i wytrzymałym poszyciem PCV w kolorze białym. Namioty halowe ALFA przeznaczone są do organizacji eventów firmowych oraz wszelich imprez plenerowych, których organizatorzy oczekują profesjonalnej jakości oraz pewnego zabezpieczenia przed warunkami atmosferycznymi.

Wynajem namiotów imprezowych ALFA oferujemy w wersji z podłogą drewnianą PRO (do montażu na miękkim lub twardym podłożu) lub bez podłogi (do montażu wyłącznie na miękkim, równym podłożu).

W AMADEO posiadamy namioty imprezowe ALFA o szerokości 8 m i dowolnej długości stanowiącej wielokrotność 3 m, np. 8×12 m (96 m2), 8×15 m (120 m2), 8×18 m (144 m2), 8×21 m (168 m2). Namioty halowe ALFA posiadają ściany boczne o wysokości 2,5 m. Całkowita wysokość namiotów (wysokość w szczycie dachu) wynosi 3,80 m.

Charakterystyka techniczna i wymogi montażowe

Namiot halowy ALFA posiada konstrukcję aluminiową – anodowaną, wykonaną z elementów o przekroju 9,5 x 4,7 cm (profile nośne). Profile posiadają na krawędziach specjalne szczeliny, w które wsuwa się materiał plandekowy (PCV 670g/m2, o gr. 0,55mm) stanowiący poszycie namiotu. Dzięki temu poszycie namiotu dobrze przylega do konstrukcji oraz nie łopoce na wietrze.

W hali namiotowej ALFA zastosowany jest jako poszycie materiał PCV posiadający atest ITB o niezapalności według norm: UA GS VII. 16/2002, PN-EN ISO 6940 i PN-EN ISO 6941. Poszycie jest szczelne i w pełni zabezpiecza przed czynnikami zewnetrznymi (wiatr i deszcz).

Namiot nie posiada żadnych podpór w środku. Ściany boczne posiadają przęsła o długości 3m (co daje długość namiotu np.: 9, 12, 15, 18 m), a ściany szczytowe – przęsła 4 m (dwa przęsła tworzą szerokość namiotu 8 m) . W standarcie namiot posiada ściany pełne (bez okien) w kolorze białym. W opcji, proponujemy ściany panoramiczne (przezroczystej) oraz ozdobną draperię wysłaniającą dach, tzw. galę.

W przypadku montażu na miękkim podłożu, namiot jest mocowany do podłoża przy pomocy szpil z prętów zbrojeniowych o przekroju 25mm. Montaż na podłożu utwardzonym (asfalt, kostka) jest możliwy przy zastosowaniu podłogi drewnianej PRO, która stanowi wtedy podstawę konstrukcyjną namiotu. Podłoga namiotowa PRO ma jedynie 5,5 cm wysokości, a od strony wejścia posiada spadek niwelujący różnicę poziomów i zapewniający bezpieczne wejście bez możliwości potknięcia się o próg.

Montaż namiotu halowego ALFA wymaga równego terenu umożliwiającego jego prawidłową i bezpieczną instalację. Teren pod montaż namiotu musi być szerszy od zamawianego wymiaru hali o minimum 1m na szerokości oraz o 1m na długości. W celu uniknięcia dodatkowych kosztów, wynajmujący (klient) powinien zapewnić bezpośredni dostęp do miejsca montażu umożliwiający swobodne rozładowanie samochodu dostawczego w bezpośrednim sąsiedztwie miejsca montażu.

W normalnych warunkach (na równym podłożu) montaż namiotu imprezowego ALFA o typowej wielkości – 8×15 m (120 m2) trwa około 4 – 5 godzin.